MACIEJ UFNIAK

Ukończył Uniwersytet Muzyczny F.Chopina w Warszawie u prof.Ewy Iżykowskiej. W roku 2012 nagrodzony koreańskim stypedium dla szczególnie uzdolnionych „Keymiung Chopin 2012”.
W 2011 zaśpiewał partię Rudolfa pod batutą Tadeusza Kozłowskiego i Marty Kluczyńskiej z opery La Boheme w wersji koncertowej w Warszawie. Zadebiutował partią Ferranda z opery Cosi Fan tutte W.A.Mozarta w Filharmonii Gorzowskiej. W Teatrze Wielkim Operze Narodowej wykonał partię Lysandra z opery Sen nocy letniej J.Brittena w reżyserii Beaty Redo-Dobber i pod batutą Marty Kluczyńskiej. W 2014 wystąpił w partii Tamina z opery Zauberflote w Weimarze. Był uczestnikiem festiwalu Jerzego Waldorffa,wykonując Mszę Koronacyjną V.A.Mozarta w przygotowaniu maestry Teresy Żylis-Gary, pod batutą Tadeusza Wojciechwskiego i orkiestrą Sinfonia Juventus. W 2016 r. został wybrany do XVIII Wielkiego Międzynarodwego Turnieju Tenorów na Zamku w Szczecinie.
Maciej Ufniak jest laureatem wielu konkursów: Laureat I Nagrody w XIII Międzynarodowym Konkursie W kręgu muzyki słowiańskiej Katowcie 2012, Zwycięzca Złotego Słowika na Festiwalu Belcanto 2011, I Wyróżnienie na Konkursie Złote Głosy w Warszwie 2011, II wyróżnienie w Konkursie Operetkowym Iwony Borowickiej w Operze Krakowskiej 2010. Recital na Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy Zdrój, Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Stanisława Moniuszki dla Najlepszego Polskiego Tenora-Teatr Wielki Opera- Narodowa 2010, Finalista Międzynarodowego Konkursu Peter Dvorsky-Pustina Competition Czechy 2010, I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie w Kownie-Litwa 2009.
Umiejętności szkolił pod okiem takich mistrzów jak: Charles Kellis-Nowy York,Tomm Krause, Elena Obrazstova-Teatr Wielki Opera-Narodowa, Ingrid Kremling, Teresa Żylis-Gara, Gioacchino Gitto, Ryszard Karczykowski, Fiorenza Cosotto, Sheila Burnes, Paul Plummer, Lester Lynch, Girogio Berruggi, John Norris oraz Chris Merritt z którym jest w ciągłym kontakcie.
Współpracował z Janem Ślękiem, Tadeuszem Kozłowskim, Tadeuszem Wicherekiem, Piotrem Sułkowskim, Tadeuszem Wojciechwskim, Paulem Plummis, Olafem Storbeck, Martą Kluczyńską i Vladimirem Kiradijev.
Prowadzi działalność koncertową śpiewając i prezentując repertuar pieśniarski i operowy z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołów orkiestrowych. Znaczącym występem był udział w Gali Operowej prowadzonej przez Mirosława Jacka Błaszczyka.

 

API Connect © 2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

TOP